TRÓNFOSZTÁS – KAZINCBARCIKA NYERTE A NAGY VAGY! – GRÁNIT FAMILY APP KUPÁT!

Rendkívül színvonalas, izgalmas versenyben a kazincbarcikai csapat győzött a Nagy Vagy! - Gránit Family Kupa döntőjében.
Ezzel a Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskolája nyerte meg a 29. Nagy Vagy! sorozatot.
A versenyben ott volt az előző két őszi-téli Nagy Vagy! bajnoka, az Isaszegi Damjanich János Általános Iskola csapata is.
Céljuk az volt, hogy ők legyenek a Nagy Vagy! történetében az első háromszoros győztes csapat, amely ráadásul egymás után győz.
Óriási bravúr lett volna ez az isaszegi csapattól. De a barcikai csapatban nagyon komoly ellenfélre találtak, és végül a barcikaiak nyerték a nagy párharcot!
De a többi csapat is kiválóan küzdött, sokáig együtt voltak a két nagy esélyessel.
A Nagy Vagy - Gránit Family Kupa első félidejét Kazincbarcika nyerte 24 ponttal.  De ott volt mögötte Isaszeg (21 pont) és Szeghalom (20 pont) is. Szeghalom kettőt is megnyert az első 5 játékból. Viszont kettőben is gyengén szerepelt. (5. és 6. hely)
A másik három csapatnak sem volt jelentős a hátránya, főleg Tiszaföldvár csapatának. Ők 18 ponttal álltak a 4. helyen. (5. Eger 14 ponttal és 6. Dunaharaszti 13 ponttal.)

A döntő második félidejét aztán - meglepetésre - Eger kezdte a legjobban.  Ők nyerték meg a rendkívül látványos és mozgalmas Gömb-foci játékot. Isaszeg második lett, míg Barcika csak 4. lett. Így előnyük 1 pontra csökkent Isaszeg előtt. (27 és 26 pont.) De Szeghalom is kiválóan állt (24 pont).
A szánhúzásban a fordulónál még Tiszaföldvár volt az élen. Barcika, Isaszeg és Szeghalom állt még különösen jól ekkor.
A forduló után azonban Tiszaföldvár többször is rontott, és

A döntő második adása

A döntő végeredménye

Szeghalom is lemaradt. Így Barcika és Isaszeg között dőlt el a verseny - Barcika javára.
Ők fordultak előbb, és ezt az előnyt már nem vesztették el, sőt,
valamelyest növelték a játék végére.
Tiszaföldvár végül megszerezte a harmadik helyet, Eger pedig a negyediket.
Két fordulóval a döntő vége előtt így újra 3 ponttal vezetett Isaszeg előtt.
A harmadik helyért viszont óriási küzdelem alakult ki Szeghalom, Eger és Tiszaföldvár között. (26 - 24 - 23 pont)
A második félidő harmadik játékának, a kötélmászásnak szintén meglepetés győztese lett. Az a Dunaharaszti nyert, amely a verseny előtt az utolsó helyen állt.
Ez a győzelem azért is bravúros, mert a kötélmászás a Nagy Vagy! - Gránit Family App Kupa legnehezebb feladata, amolyan királyszáma!
Kazincbarcika végzett a második helyen. Eger lett a harmadik és Isaszeg a negyedik.

Így a mindent eldöntő duplapontos játék előtt Kazincbarcika előnye ismét 5 pontra nőtt Isaszeg előtt.
A harmadik helyért is óriási küzdelem alakult ki a további négy csapat között.  Eger került a harmadik helyre (28 pont). Szeghalom volt a negyedik (27 pont).
Majd Tiszaföldvár (25 pont) és Dunaharaszti következett (23 pont).
Ahhoz, hogy Isaszeg újra diadalmaskodjon meg kellett nyernie a duplapontos játékot, és szurkolniuk kellett azért, hogy legalább még egy csapat leelőzze Barcikát.

A duplapontos játék a karácsonyfa díszítő volt.
Isaszeg a verseny elején az élre is állt.  Kazincbarcika viszont egy esés miatt hátrányba került.
De hamar összeszedték magukat, és feljöttek a második helyre. De Dunaharaszti és Eger szorosan követték, így óriási izgalmakkal ment végig az utolsó verseny.
Öt díszt kellett feltenni az 5-6 méter magasan függő karácsonyfákra a csapatoknak.
Isaszeg az utolsó dísz előtt biztosan vezetett, Barcika volt a második, de szoros küzdelemben.
Az utolsó dísznél azonban drámai fordulat történt. Isaszeg utolsó dísze leesett, és a felrakó kislánynak újra fel kellett mennie a fához, feltenni a díszt.
Ezzel sok időt vesztettek, és Barcika megelőzte őket. Bár Isaszeg fantasztikusan hajrázott, de Barcika futott be hamarabb.
A harmadik Dunaharaszti lett, Eger pedig a negyedik.
Ezzel Eger szerezte meg a harmadik helyet, Dunaharaszti pedig feljött a negyedik helyre.
Tiszaföldvár zárt az ötödik helyen - azonos pontszámmal Szeghalommal.
Közöttük az döntött, hogy Tiszaföldvár az utolsó játékban több pontot szerzett, mint Szeghalom.

Rendkívül izgalmas, színvonalas verseny volt! Gratulálunk minden csapatnak a kiváló teljesítményéért!